ÚvodO INSIAAktualityINSIA je súčasťou skupiny UNILINK

INSIA je súčasťou skupiny UNILINK

2. Novembra 2022 | Rubriky: Aktuality | Blog

INSIA sa stáva súčasťou skupiny UNILINK, Ivan Špirakus pokračuje vo funkcii generálneho riaditeľa

INSIA sa stáva súčasťou skupiny UNILINK, Ivan Špirakus pokračuje vo funkcii generálneho riaditeľa. Unilink Group získala 80 % INSIA od spoločnosti Marsh a spolu s nedávnou akvizíciou Safety Broker v Rumunsku a Moldavsku a I&G Brokers v Bulharsku vytvorila distribučnú platformu č. 1 v oblasti poistenia v 6 krajinách strednej a východnej Európy so sprostredkovaným poistným vo výške 1 mld. eur .

Spoločnosť Unilink, ktorá vznikla v roku 2010, je najväčším distribútorom retailového poistenia v Poľsku a prostredníctvom siete 12 000 agentov a 1 200 pobočiek obsluhuje 3 milióny klientov. Vstupom na český a slovenský trh so spoločnosťou INSIA Unilink dôsledne realizuje plán zameraný na vybudovanie najväčšej platformy predaja poistenia v regióne strednej a východnej Európy.

"Poistný trh v Českej republike a na Slovensku je z hľadiska nákupného správania zákazníkov veľmi podobný tomu v Poľsku. Naše investície na týchto trhoch súvisia s vysoko rozvinutou mierou penetrácie poistenia v porovnaní s ostatnými krajinami strednej a východnej Európy a dominanciou fyzických distribučných kanálov podporovaných jedinečným franšízovým modelom a technológiou vyvinutou spoločnosťou INSIA.

Spolu so spoločnosťami skupiny pôsobiacimi v Poľsku, Rumunsku, Moldavsku a Bulharsku vybudujeme najsilnejšieho hráča v strednej a východnej Európe, ktorý bude ponúkať najlepší zákaznícky a partnerský servis a najprofesionálnejšiu spoluprácu s poisťovňami. Od roku 2023 má Unilink ambíciu expandovať do západnej Európy v rámci svojej dlhodobej ambície stať sa vedúcou poisťovacou distribučnou spoločnosťou v Európe," povedal Igor Rusinowski, predseda predstavenstva Unilink SA.

Filozofiou Unilinku pri budovaní skupiny v strednej a východnej Európe je spolupráca so zakladateľmi jednotlivých spoločností, pretože tí najlepšie poznajú miestne trhy a zachovávajú si podnikateľské myslenie. Ivan Špirakus tak zostane menšinovým akcionárom spoločnosti INSIA a bude naďalej vykonávať funkciu generálneho riaditeľa spoločnosti.

"Spoločnosť INSIA práve oslávila 30 rokov na trhu. Som vďačný za 11 rokov spolupráce so spoločnosťou Marsh a budeme pokračovať v našich vynikajúcich obchodných vzťahoch. Začíname novú kapitolu v histórii INSIA. Vidím obrovský potenciál vo výmene know-how a skúseností so spoločnosťami skupiny Unilink a ostatnými spoluzakladateľmi, pretože náš model fungovania je takmer rovnaký.

Verím, že s podporou spoločnosti Unlink začneme rýchlo rásť organicky aj prostredníctvom akvizícií a prilákame do našej siete nových partnerov. Unilink prinesie MGA na naše trhy a nové produkty aj našim zákazníkom," povedal Ivan Špirakus, zakladajúci akcionár a generálny riaditeľ spoločnosti INSIA.

"Radi by sme sa Ivanovi a všetkým kolegom z INSIA poďakovali za úspešnú spoločnú cestu v uplynulých rokoch a zaželali im veľa šťastia na ich novej ceste s Unilinkom. Táto transakcia nám umožní zvýšiť naše investície a sústrediť sa na hlavnú ponuku spoločnosti Marsh pre našich existujúcich klientov v Českej republike, na Slovensku a v Rumunsku," povedal Lukas Herrmanns, generálny riaditeľ spoločnosti Marsh pre strednú a východnú Európu.

O SPOLOČNOSTI INSIA

INSIA bola založená v roku 1992 a je jednou z najväčších sietí poisťovacích a úverových maklérov pôsobiacich v Českej republike, na Slovensku a v Rumunsku, ktorá obsluhuje takmer 500 000 klientov s 1 300 partnermi v 450 kanceláriách. Celkové poistné v správe predstavuje ku koncu roka 2022 približne 145 miliónov EUR.

Vďaka preukázateľným investíciám do inovatívnych a na mieru šitých technológií, ktoré podporujú každodennú činnosť poisťovacích a finančných sprostredkovateľov, je INSIA nesporným lídrom v oblasti technologického rozvoja, oceneným mnohými renomovanými cenami (Deloitte Technology FAST 50CEE, European Business Awards, Microsoft CZ+SK Awards, Clientology CX Award).

 

Zdieľajte článok

Sledujte INSIA na sociálnych sieťach

Facebook LinkedIn

Zaujímavé informácie zo sveta poistenia

ibnlnor

Maklér vo vašom okolí

Užitočný adresár poisťovní

pojistovny banner web