ÚvodBlog

Blog

Aplikácia AutoMobil Vám ukáže, kde presne parkuje Vaše auto!

Aplikácia AutoMobil vám ukáže, kde presne parkuje vaše auto! 30. Mája 2023 | 

Hľadanie zaparkovaného auta na zaplnenom parkovisku alebo vo veľkom, cudzom meste môže byť frustrujúce. Nehovoriac o strese pri blúdení lesom a hľadaní tej správnej lesnej cesty, kde ste svojho plechového miláčika len na chvíľku opustili. Aplikácia AutoMobil preto ponúka novú funkciu "Kde parkuje moje auto?" Vďaka nej si jednoducho uložíte GPS polohu vášho zaparkovaného vozidla priamo do aplikácie a blúdeniu je navždy koniec!

Chystáte se tohto roku do Chorvátska? Pripravte sa na tieto zmeny!

Chystáte se tohto roku do Chorvátska? Pripravte sa na tieto zmeny! 22. Mája 2023 | 

Mnohí z nás aj tohto roku vyrazia na dovolenku do Chorvátska. Na rozdiel od minulosti je už však Chorvátsko od 1. januára 2023 súčasťou Schengenského priestoru. Preto vám prinášame prehľad najdôležitejších zmien, ktoré vás tam čakajú, ako aj pár skvelých tipov, na čo by ste nemali zabudnúť ešte pred odchodom.

Zdražovanie poistenia áut sa týka všetkých vodičov

Zdražovanie poistenia áut sa týka všetkých vodičov 10. Mája 2023 | 

Cena poistenia rastie. A nielen preto, že náklady na opravy áut sa v posledných rokoch zvýšili. Svoj podiel na tom má aj vysoká inflácia. Máme pre vás niekoľko tipov, ako môžete napriek zdražovaniu na poistení ušetriť alebo získať najvýhodnejšiu ponuku.

AutoMobil: Najnovšie nájdete v aplikácii slovník poistenia!

AutoMobil: Najnovšie nájdete v aplikácii slovník poistenia! 13. Apríla 2023 | 

Poistné produkty a služby môžu byť pre mnoho ľudí mätúce, a preto v aplikácii AutoMobil najnovšie nájdete slovník poistenia, ktorý vám objasní dôležité pojmy zo sveta poistenia vozidiel. Vďaka slovníku poistenia sa v jednotlivých typoch poistenia nestratíte a budete mať tie najdôležitejšie informácie vždy po ruke.

Unilink Group sa pripája k spoločnosti Acrisure

Unilink Group sa pripája k spoločnosti Acrisure 5. Apríla 2023 | 

Vedenie Unilink Group oznámilo svoje rozhodnutie pripojiť sa ku globálnemu finančnému a poisťovaciemu maklérovi Acrisure. Tento krok má za cieľ urýchliť medzinárodný rast Unilinku a využiť globálny dosah a odborné znalosti Acrisure. 

AutoMobil: Vygenerujte si kompletnú servisnú históriu Vášho vozidla a zdieľajte ju podľa potreby

Najnovšie je v aplikácii AutoMobil možné uložiť servisnú knižku do mobilu! 21. Marca 2023 | 

Aplikácia Automobil prichádza s novou funkciou, ktorú určite ocení mnoho majiteľov vozidiel. Najnovšie si môžete kedykoľvek vygenerovať aktuálnu servisnú knižku svojho automobilu v PDF formáte. Knižku potom môžete ľahko zdieľať so svojim mechanikom v autoservise, záujemcom o kúpu vozidla alebo kýmkoľvek, kto do nej práve potrebuje nahliadnuť.

Zrážka na zjazdovke vás môže stáť aj desaťtisíce eur. Kedy sa poistenie oplatí?

Zrážka na zjazdovke vás môže stáť aj desaťtisíce eur. Kedy sa poistenie oplatí? 20. Februára 2023 | 

Ak sa chystáte na lyže do Álp, poistenie beriete ako samozrejmosť. Ale ak vyrazíte s rodinou na jarné prázdniny do Tatier či inej oblasti na Slovensku, už to také samozrejmé nie je. Komplikácie alebo úrazy si však nevyberajú a môžu vás postretnúť nielen v zahraničí, ale aj na domácich svahoch. V ktorých prípadoch sa vám poistenie oplatí?

INSIA SK už dávno nie je len sprostredkovateľom poistenia, prezradila Monika Vlčková pre FinReport

INSIA SK už dávno nie je len sprostredkovateľom poistenia, prezradila Monika Vlčková pre FinReport 7. Februára 2023 | 

Spoločnosť INSIA sa stala súčasťou medzinárodnej skupiny Unilink, ktorá získala 80-percentný podiel vo firme od spoločnosti Marsh. Maklérske spoločnosti s veľmi podobnými modelmi fungovania vidia veľký potenciál najmä vo výmene know-how a skúseností. INSIA očakáva ďalší rast a úspešné akvizície nových pracovníkov.

Všetko zdražuje! Ako mať v roku 2023 viac peňazí?

Všetko zdražuje! Ako mať v roku 2023 viac peňazí? 2. Februára 2023 | 

Žijeme v neľahkých časoch. Všetko zdražuje, máme rekordnú infláciu a musíme počítať každé euro. Preto si musíme dávať naozaj veľký pozor na to, aby sme s peniazmi zaobchádzali uvážlivo. Prinášame vám pár tipov, ako si urobiť poriadok vo vlastných peniazoch, aby ste ich mali čo najviac!

Aká je povinná výbava auta v roku 2023?

Aká je povinná výbava auta v roku 2023? 13. Januára 2023 | 

Povinná výbava auta sa v priebehu časov menila. Naposledy došlo k zmene v roku 2018, kedy sa povinná výbava v aute zjednodušila. Viete, čo všetko musíte v aute voziť so sebou? Poďme sa na to spoločne pozrieť!

Chystáte sa tento rok na lyže alebo snowboard do Talianska? Pozor na povinnosti na zjazdovkách!

Chystáte sa tento rok na lyže alebo snowboard do Talianska? Pozor na povinnosti na zjazdovkách! 12. Januára 2023 | 

Viete, že sa v Taliansku minulý rok v januári zmenil zákon, ktorý stanovuje nové pravidlá správania sa na zjazdovkách? Pokiaľ chcete využívať talianske zjazdovky v lyžiarskych strediskách, tak musíte mať povinne dohodnuté poistenie občianskoprávnej zodpovednosti za škody, ktoré spôsobíte tretím osobám.

Aplikácia AutoMobil oslavuje 2 roky! Na oslavu dostala balíček drobných vylepšení

Aplikácia AutoMobil oslavuje 2 roky! Na oslavu dostala balíček drobných vylepšení 29. Novembra 2022 | 

Už 30. novembra oslávi mobilná aplikácia AutoMobil 2. výročie, a tak od nás dostala na oslavu ďalší balíček vylepšení! Tentokrát sme sprehľadnili zadávanie servisných úkonov a uľahčili pridávanie diaľničných známok! Zmenou prešla aj úvodná stránka, ktorá sa ukazuje novým používateľom, keď si aplikáciu prvýkrát stiahnu.

INSIA je súčasťou skupiny UNILINK

INSIA sa stáva súčasťou skupiny UNILINK, Ivan Špirakus pokračuje vo funkcii generálneho riaditeľa 2. Novembra 2022 | 

INSIA sa stáva súčasťou skupiny UNILINK, Ivan Špirakus pokračuje vo funkcii generálneho riaditeľa. Unilink Group získala 80 % INSIA od spoločnosti Marsh a spolu s nedávnou akvizíciou Safety Broker v Rumunsku a Moldavsku a I&G Brokers v Bulharsku vytvorila distribučnú platformu č. 1 v oblasti poistenia v 6 krajinách strednej a východnej Európy so sprostredkovaným poistným vo výške 1 mld. eur .

Aplikácia Automobil má centrum notifikácií! Všetky notifikácie si môžete spravovať na jednom mieste!

Aplikácia Automobil má centrum notifikácií! Po novom si už môžete spravovať všetky notifikácie na je 10. Októbra 2022 | 

Mobilná aplikácia AutoMobil má ďalšiu vychytávku! Tentokrát sme do nej pridali CENTRUM NOTIFIKÁCIÍ. V aplikácii tak máte všetky notifikácie prehľadne na jednom mieste a nielen to! Z centra notifikácií si môžete všetky notifikácie priamo spravovať (editovať, mazať a pridávať nové).

Novinky v aplikácii AutoMobil: Elektronická servisná knižka a mapa autoservisov

Novinky v aplikácii AutoMobil: Elektronická servisná knižka a mapa autoservisov 19. September 2022 | 

Mobilná aplikácia AutoMobil má ďalšie vychytávky! Tentokrát sme do nej zabudovali elektronickú servisnú knižku a mapu autoservisov. Konečne si do aplikácie môžete zaznamenávať servisné úkony k vašim vozidlám. A nielen to! Servisné úkony si dokonca môžete naplánovať na ľubovoľný dátum a aplikácia vás včas upozorní na návštevu autoservisu.

Zlodeji sa už nevedia dočkať konca chalupárskej sezóny! Máte kvalitne poistenú chalupu či chatu?

Zlodeji sa už nevedia dočkať konca chalupárskej sezóny! Máte svoju chalupu či chatu naozaj kvalitne 16. September 2022 | 

Leto sa nám pomaly končí, chatári a chalupári začnú čo nevidieť zazimovavávať svoje rekreačné objekty. A keďže chata stojí väčšinou v rekreačnej oblasti, ktorá je počas jesene a zimy neobývaná, hrozba krádeží či vandalizmu je obrovská. Viete, ako si svoju chatu alebo chalupu zabezpečíte čo najlepšie?

Novinka v aplikácii AutoMobil: Nahrajte si ľubovoľné osobné doklady a nastavte si ich platnosť

Novinka v aplikácii AutoMobil: Nahrajte si ľubovoľné osobné doklady a nastavte si ich platnosť 30. Augusta 2022 | 

Mobilná aplikácia AutoMobil sa už pýši ďalšou vychytávkou! Tentokrát si do nej môžete nahrať ľubovoľné osobné doklady a nastaviť si pri nich dátum platnosti. Môžete si nahrať napríklad preukaz zdravotnej poisťovne, medzinárodný vodičský preukaz, zbrojný preukaz či doklad o najvyššom ukončenom vzdelaní. Proste všetko čo potrebujete mať poruke.

Do aplikácie AutoMobil si môžete nahrať ľubovoľné dokumenty k autu a nastaviť si vlastné notifikácie

Do aplikácie AutoMobil si už môžete nahrať ľubovoľné dokumenty k autu a nastaviť si vlastné notifikácie 12. Augusta 2022 | 

Do mobilnej aplikácie AutoMobil sme implementovali ďalšiu vychytávku! Tentokrát si do nej môžete nahrať ľubovoľné dokumenty k autu a nastaviť si k nim vlastné notifikácie. Môžete si nahrať napríklad veľký techničák alebo notifikáciu, ktorá vás upozorní na dátum expirácie niektorej položky z vašej autolekárničky. Fantázii sa medze nekladú!

Od 1.júla 2022 už nevoláme políciu ku každej nehode. Kedy už NIE a kedy ÁNO?

Od 1.júla 2022 už nevoláme políciu ku každej nehode. Kedy už NIE a kedy ÁNO? 30. Júna 2022 | 

Až doteraz dlhé roky platilo, že vodiči boli povinní privolať políciu ku každej dopravnej nehode na území Slovenska, ak materiálna škoda presiahla 3990 Eur. V praxi to však spôsobovalo čoraz viac problémov, pretože bežní vodiči častokrát nedokázali odhadnúť výšku škody najmä v prípadoch, kedy sa na prvý pohľad zdala škoda banálnou. Ako je to od 1.júla 2022?

Chystáte sa na letnú dovolenku autom? Máme pre vás pár tipov, na čo nezabudnúť!

Chystáte sa na letnú dovolenku autom? Máme pre vás pár tipov, na čo nezabudnúť! 28. Júna 2022 | 

Na poriadnu letnú dovolenku sa tešíme snáď všetci a mnohí z nás na ňu vyrazia autom. Keďže ide často o dlhšiu cestu, prinášame vám niekoľko skvelých tipov, na čo nezabudnúť a čo vyriešiť ešte pred odjazdom. Čítajte a inšpirujte sa.

Zaujímavé informácie zo sveta poistenia

ibnlnor

Maklér vo vašom okolí

Užitočný adresár poisťovní

pojistovny banner web