ÚvodBlogPoistenie osôb

Poistenie osôb

Chystáte se tohto roku do Chorvátska? Pripravte sa na tieto zmeny!

Chystáte se tohto roku do Chorvátska? Pripravte sa na tieto zmeny! 22. Mája 2023 | 

Mnohí z nás aj tohto roku vyrazia na dovolenku do Chorvátska. Na rozdiel od minulosti je už však Chorvátsko od 1. januára 2023 súčasťou Schengenského priestoru. Preto vám prinášame prehľad najdôležitejších zmien, ktoré vás tam čakajú, ako aj pár skvelých tipov, na čo by ste nemali zabudnúť ešte pred odchodom.

Zdražovanie poistenia áut sa týka všetkých vodičov

Zdražovanie poistenia áut sa týka všetkých vodičov 10. Mája 2023 | 

Cena poistenia rastie. A nielen preto, že náklady na opravy áut sa v posledných rokoch zvýšili. Svoj podiel na tom má aj vysoká inflácia. Máme pre vás niekoľko tipov, ako môžete napriek zdražovaniu na poistení ušetriť alebo získať najvýhodnejšiu ponuku.

AutoMobil: Najnovšie nájdete v aplikácii slovník poistenia!

AutoMobil: Najnovšie nájdete v aplikácii slovník poistenia! 13. Apríla 2023 | 

Poistné produkty a služby môžu byť pre mnoho ľudí mätúce, a preto v aplikácii AutoMobil najnovšie nájdete slovník poistenia, ktorý vám objasní dôležité pojmy zo sveta poistenia vozidiel. Vďaka slovníku poistenia sa v jednotlivých typoch poistenia nestratíte a budete mať tie najdôležitejšie informácie vždy po ruke.

Zrážka na zjazdovke vás môže stáť aj desaťtisíce eur. Kedy sa poistenie oplatí?

Zrážka na zjazdovke vás môže stáť aj desaťtisíce eur. Kedy sa poistenie oplatí? 20. Februára 2023 | 

Ak sa chystáte na lyže do Álp, poistenie beriete ako samozrejmosť. Ale ak vyrazíte s rodinou na jarné prázdniny do Tatier či inej oblasti na Slovensku, už to také samozrejmé nie je. Komplikácie alebo úrazy si však nevyberajú a môžu vás postretnúť nielen v zahraničí, ale aj na domácich svahoch. V ktorých prípadoch sa vám poistenie oplatí?

Všetko zdražuje! Ako mať v roku 2023 viac peňazí?

Všetko zdražuje! Ako mať v roku 2023 viac peňazí? 2. Februára 2023 | 

Žijeme v neľahkých časoch. Všetko zdražuje, máme rekordnú infláciu a musíme počítať každé euro. Preto si musíme dávať naozaj veľký pozor na to, aby sme s peniazmi zaobchádzali uvážlivo. Prinášame vám pár tipov, ako si urobiť poriadok vo vlastných peniazoch, aby ste ich mali čo najviac!

Aká je povinná výbava auta v roku 2023?

Aká je povinná výbava auta v roku 2023? 13. Januára 2023 | 

Povinná výbava auta sa v priebehu časov menila. Naposledy došlo k zmene v roku 2018, kedy sa povinná výbava v aute zjednodušila. Viete, čo všetko musíte v aute voziť so sebou? Poďme sa na to spoločne pozrieť!

Chystáte sa tento rok na lyže alebo snowboard do Talianska? Pozor na povinnosti na zjazdovkách!

Chystáte sa tento rok na lyže alebo snowboard do Talianska? Pozor na povinnosti na zjazdovkách! 12. Januára 2023 | 

Viete, že sa v Taliansku minulý rok v januári zmenil zákon, ktorý stanovuje nové pravidlá správania sa na zjazdovkách? Pokiaľ chcete využívať talianske zjazdovky v lyžiarskych strediskách, tak musíte mať povinne dohodnuté poistenie občianskoprávnej zodpovednosti za škody, ktoré spôsobíte tretím osobám.

Zlodeji sa už nevedia dočkať konca chalupárskej sezóny! Máte kvalitne poistenú chalupu či chatu?

Zlodeji sa už nevedia dočkať konca chalupárskej sezóny! Máte svoju chalupu či chatu naozaj kvalitne 16. September 2022 | 

Leto sa nám pomaly končí, chatári a chalupári začnú čo nevidieť zazimovavávať svoje rekreačné objekty. A keďže chata stojí väčšinou v rekreačnej oblasti, ktorá je počas jesene a zimy neobývaná, hrozba krádeží či vandalizmu je obrovská. Viete, ako si svoju chatu alebo chalupu zabezpečíte čo najlepšie?

Nechcete mať nepríjemnosti s poisťovňou? Nechajte si pravidelne kontrolovať komín

Nechcete mať nepríjemnosti s poisťovňou? Nechajte si pravidelne kontrolovať komín 22. Apríla 2022 | 

Je všeobecne známe, že komín je potrebné raz za čas vyčistiť, aby dobre ťahal. Viete aj to, že predpis ukladá povinnosť dať komín pravidelne kontrolovať odborníkom? A naviac, potrebné je vždy si uschovať aj potvrdenie o tejto kontrole. Inak sa vystavujeme riziku, že nám poisťovňa skráti alebo dokonca úplne zamietne poistné plnenie, ak sa s komínom niečo stane.

Inflácia útočí! Čo urobiť, aby neznehodnotila vaše poistenie?

Inflácia útočí! Čo urobiť, aby neznehodnotila vaše poistenie? 22. Marca 2022 | 

Rekordná inflácia je jednou z najdiskutovanejších tém súčasnosti. Rieši ju úplne každý a nie je sa čomu diviť. Má totiž obrovský vplyv nielen na naše peňaženky. Vedeli ste, že dokáže spoľahlivo znehodnotiť aj poistenie vašich bytov, domov či iného majetku?

Zaujímavé informácie zo sveta poistenia

ibnlnor

Maklér vo vašom okolí

Užitočný adresár poisťovní

pojistovny banner web