ÚvodO INSIAAktualityINSIA sa kúpou IT firmy Kyberie stala technologickou jednotkou medzi poisťovacími sprostredkovateľmi

INSIA sa kúpou IT firmy Kyberie stala technologickou jednotkou medzi poisťovacími sprostredkovateľmi

3. December 2012 | Rubriky: Aktuality

Americká spoločnosť Marsh navýšila svoju investíciu v INSIA z 15 % na 30 %. Následne INSIA získala 100% podiel vo firme Kyberie, ktorej tím vyvíja už od roku 2000 výhradne pre INSIA on-line softvér pre prácu poisťovacích sprostredkovateľov YETI. INSIA sa tak stáva jedinečným technologickým centrom medzinárodnej siete maklérov.

Práve tím vývojárov, ktorý pôsobí v spoločnosti Kyberie, vyvíja už od roku 2000 pre INSIA na zákazku on-line systém YETI, jedinečný softvér, ktorý patrí medzinárodnej sieti sprostredkovateľov poistenia.

Šéf vývoja a zakladateľ spoločnosti Kyberie s.r.o., Jiří Hradil, komentuje prevzatie slovami: „INSIA sa vďaka tomuto kroku stáva vlastníkom vývojovej platformy, vyspelého databázového a cloudového riešenia."

Petr Marek, predseda predstavenstva INSIA, doplnil: „Kyberie s nami dlhodobo spolupracuje na vývoji systému YETI. Jej spojenie s INSIA ma veľmi teší, pretože je ďalším krokom k tomu, aby sa INSIA stala technologickou jednotkou medzi sprostredkovateľmi poistenia".

YETI je nedielnou súčasťou filozofie INSIA založenej na jedinečnom koncepte slobody pre členov siete, systéme ďalšieho odborného vzdelávania a výmene skúseností. V priebehu 4. ročníka odbornej konferencie INSIAFEST sa členovia siete veľmi zaujímali o budúci vývoj systému YETI a tiež ďalšie technologické nástroje na podporu ich podnikania, ktoré INSIA vyvíja.

V tomto roku INSIA v spolupráci so strategickým partnerom Marsh založila pobočky v Poľsku a Maďarsku a v najbližších dňoch vstúpi aj na ďalšie zahraničné trhy. „Systém YETI je kľúčovým prvkom siete INSIA, preto ma veľmi teší aktuálne pripojenie spoločnosti Kyberie. INSIA tak získava ešte lepšiu pozíciu pre medzinárodnú expanziu. Zvýšenie podielu Marsh v INSIA jasne odráža náš záväzok podporovať obchodný model INSIA v Európe,“ povedal Richard Radford, generálny riaditeľ Marsh CEE & CIS a člen dozornej rady INSIA.

 

O INSIA

INSIA je najväčšia sieť poisťovacích maklérov a agentov v strednej a východnej Európe. Poskytuje poistné produkty firemným aj súkromným klientom z širokej ponuky poisťovní, a to už od roku 1992. Sieť INSIA má takmer 1300 členov s 250 kanceláriami a úspešne pôsobí v Českej republike a na Slovensku. INSIA funguje na unikátnej softvérovej platforme YETI. Posledných 7 rokov za sebou bola INSIA vďaka rýchlemu rastu vyhlásená jednou z 50 najrýchlejšie rastúcich spoločností v strednej a východnej Európe (Deloitte Technology Fast 50). V roku 2012 bola ocenená titulom národného šampióna v prestížnej súťaži European Business Awards.

Zdieľajte článok

Sledujte INSIA na sociálnych sieťach

Facebook LinkedIn

Zaujímavé informácie zo sveta poistenia

ibnlnor

Maklér vo vašom okolí

Užitočný adresár poisťovní

pojistovny banner web