\

ÚvodO INSIAAktualityMARSH a INSIA spoločne vybudujú sieť maklérov naprieč kontinentálnou Európou

MARSH a  INSIA spoločne vybudujú sieť maklérov naprieč kontinentálnou Európou

13. Apríla 2011 | Rubriky: Aktuality

MARSH vstúpil do strategického partnerstva s INSIA, aby spoločne vybudovali sieť maklérov naprieč kontinentálnou Európou. Partnerstvo skombinuje portfóliá klientov a pomôže rozšíreniu siete maklérov INSIA do krajín Európy.

Bratislava, 13. apríla 2011 – MARSH, popredný svetový poisťovací maklér a poradca v oblasti riadenia rizík, dnes oznámil, že sa dohodol so sieťou poisťovacích maklérov INSIA a.s. so sídlom v Prahe na podpore rozvoja tejto siete v Českej republike, na Slovensku a v ďalších európskych krajinách. Obidve spoločnosti budú spoločne zvyšovať svoj podiel na trhu korporátneho poistenia i poistenia osôb v celej Európe. MARSH získal zároveň ako súčasť dohody 15% akciového podielu v INSIA.

Viac ako 900 členov siete INSIA pôsobiacich v 175 pobočkách v Slovenskej a Českej republike využíva na svoju činnosť unikátnu technologickú platformu YETI. INSIA patrí medzi najväčších poisťovacích maklérov v obidvoch krajinách a udržuje si vedúcu pozíciu v segmente poistenia stredných a malých spoločností (SME) a poistenia osôb.

Louis Coomans, regionálny riaditeľ MARSH Europe k tomu povedal: „Sme nadšení naším spojením so spoločnosťou INSIA a chceme jej pomôcť uspieť na rýchlo sa rozvíjajúcom trhu kontinentálnej Európy, kde vidíme obrovskú trhovú príležitosť. Tešíme sa predovšetkým na spoluprácu pri zavádzaní a aplikovaní ich sieťového riešenia, ktoré je založené na vlastnej technológii a know-how, do ďalších európskych krajín. Táto spolupráca je súčasťou globálnej stratégie MARSH, ktorou je posilnenie prítomnosti v oblasti poistenia stredných a malých spoločností.“

Petr Marek, predseda predstavenstva INSIA, uviedol: „Strategické partnerstvo INSIA a MARSH ocenia naši partneri i klienti. Spolupráca s najväčším svetovým poisťovacím maklérom a rizikovým poradcom zásadne urýchli vstup INSIA do zahraničia a pomôže rozšíriť portfólio produktov a služieb, ktoré v sektore SME ponúkame. Členovia siete INSIA získavajú prostredníctvom MARSH exkluzívny prístup k najmodernejším produktom korporátneho poistenia a poistenia osôb a tiež prístup na medzinárodné poistné trhy.“

Ivan Špirakus, podpredseda predstavenstva INSIA, uviedol: „Tešíme sa na budovanie siete v Európe s podporou spoločnosti MARSH. Znalosti a kapacity spoločnosti MARSH pomôžu členom našej siete poistiť i zložité  a komplexné riziká našich klientov. Naše členské spoločnosti získajú tiež zásadnú konkurenčnú výhodu v prístupe k expertíze a skúsenostiam špecialistov MARSH.“

Marsh a INSIA budú v Slovenskej a Českej republike i naďalej pôsobiť nezávisle pod svojimi značkami.


O spoločnosti MARSH
MARSH, popredný medzinárodný poisťovací maklér a poradca v oblasti riadenia rizík, vytvára a poskytuje svojim klientom moderné riešenia, ktoré im umožňujú chrániť ich budúcnosť a dosahovať úspech a rast na trhu. Viac ako 24,000 zamestnancov ponúka svoje služby a skúsenosti vo viac ako 100 krajinách sveta. MARSH je súčasťou skupiny Marsh & McLennan Companies, poprednej medzinárodnej spoločnosti s  51 000 zamestnancami po celom svete a s ročnými príjmami presahujúcimi 10 mld. USD.  Do skupiny Marsh & McLennan Companies patrí aj spoločnosť Guy Carpenter, poradenská spoločnosť v oblasti rizík a zaistenia, spoločnosť Mercer, ktorá ponúka služby v oblasti ľudských zdrojov a spoločnosť Oliver Wyman, renomovaný predstaviteľ služieb management consulting. Akcie MARSH sú obchodované (pod symbolom MMC) na burzách v  New Yorku, Chicagu a v Londýne.  Nájdete nás na Twitteri @Marsh_Inc. Viac o MARSH na www.marsh.sk.

O spoločnosti INSIA
INSIA je najväčšia sieť poisťovacích maklérov v strednej a východnej Európe. Na českom poistnom trhu pôsobí od roku 1992.  V súčasnej dobe je v sieti INSIA registrovaných viac ako 900 členov so 175 kanceláriami v Českej republike,  na Slovensku a v Rakúsku. Celkové predpísané poistné siete INSIA za rok 2010 presahuje 100 miliónov €. Prevádzka siete je zaisťovaná unikátnou softwarovou platformou YETI. INSIA bola vyhodnotená ako najrýchlejšie rastúca spoločnosť v Českej republike (Deloitte Technology Fast 50 / 2009) za posledných 5 rokov. Viac o INSIA na www.insia.sk.

Pozrite sa na prezentáciu z dnešnej tlačovej konferencie

Zdieľajte článok

Sledujte INSIA na sociálnych sieťach

Facebook LinkedIn

Zaujímavé informácie zo sveta poistenia

ibnlnor

Maklér vo vašom okolí

Užitočný adresár poisťovní

pojistovny banner web

Facebook YouTube LinkedIn