ÚvodO INSIAAktualityMARSH a INSIA spoločne vybudujú sieť maklérov naprieč kontinentálnou Európou

MARSH a  INSIA spoločne vybudujú sieť maklérov naprieč kontinentálnou Európou

13. Apríla 2011 | Rubriky: Aktuality

MARSH vstúpil do strategického partnerstva s INSIA, aby spoločne vybudovali sieť maklérov naprieč kontinentálnou Európou. Partnerstvo skombinuje portfóliá klientov a pomôže rozšíreniu siete maklérov INSIA do krajín Európy.

Bratislava, 13. apríla 2011 – MARSH, popredný svetový poisťovací maklér a poradca v oblasti riadenia rizík, dnes oznámil, že sa dohodol so sieťou poisťovacích maklérov INSIA a.s. so sídlom v Prahe na podpore rozvoja tejto siete v Českej republike, na Slovensku a v ďalších európskych krajinách. Obidve spoločnosti budú spoločne zvyšovať svoj podiel na trhu korporátneho poistenia i poistenia osôb v celej Európe. MARSH získal zároveň ako súčasť dohody 15% akciového podielu v INSIA.

Viac ako 900 členov siete INSIA pôsobiacich v 175 pobočkách v Slovenskej a Českej republike využíva na svoju činnosť unikátnu technologickú platformu YETI. INSIA patrí medzi najväčších poisťovacích maklérov v obidvoch krajinách a udržuje si vedúcu pozíciu v segmente poistenia stredných a malých spoločností (SME) a poistenia osôb.

Louis Coomans, regionálny riaditeľ MARSH Europe k tomu povedal: „Sme nadšení naším spojením so spoločnosťou INSIA a chceme jej pomôcť uspieť na rýchlo sa rozvíjajúcom trhu kontinentálnej Európy, kde vidíme obrovskú trhovú príležitosť. Tešíme sa predovšetkým na spoluprácu pri zavádzaní a aplikovaní ich sieťového riešenia, ktoré je založené na vlastnej technológii a know-how, do ďalších európskych krajín. Táto spolupráca je súčasťou globálnej stratégie MARSH, ktorou je posilnenie prítomnosti v oblasti poistenia stredných a malých spoločností.“

Petr Marek, predseda predstavenstva INSIA, uviedol: „Strategické partnerstvo INSIA a MARSH ocenia naši partneri i klienti. Spolupráca s najväčším svetovým poisťovacím maklérom a rizikovým poradcom zásadne urýchli vstup INSIA do zahraničia a pomôže rozšíriť portfólio produktov a služieb, ktoré v sektore SME ponúkame. Členovia siete INSIA získavajú prostredníctvom MARSH exkluzívny prístup k najmodernejším produktom korporátneho poistenia a poistenia osôb a tiež prístup na medzinárodné poistné trhy.“

Ivan Špirakus, podpredseda predstavenstva INSIA, uviedol: „Tešíme sa na budovanie siete v Európe s podporou spoločnosti MARSH. Znalosti a kapacity spoločnosti MARSH pomôžu členom našej siete poistiť i zložité  a komplexné riziká našich klientov. Naše členské spoločnosti získajú tiež zásadnú konkurenčnú výhodu v prístupe k expertíze a skúsenostiam špecialistov MARSH.“

Marsh a INSIA budú v Slovenskej a Českej republike i naďalej pôsobiť nezávisle pod svojimi značkami.


O spoločnosti MARSH
MARSH, popredný medzinárodný poisťovací maklér a poradca v oblasti riadenia rizík, vytvára a poskytuje svojim klientom moderné riešenia, ktoré im umožňujú chrániť ich budúcnosť a dosahovať úspech a rast na trhu. Viac ako 24,000 zamestnancov ponúka svoje služby a skúsenosti vo viac ako 100 krajinách sveta. MARSH je súčasťou skupiny Marsh & McLennan Companies, poprednej medzinárodnej spoločnosti s  51 000 zamestnancami po celom svete a s ročnými príjmami presahujúcimi 10 mld. USD.  Do skupiny Marsh & McLennan Companies patrí aj spoločnosť Guy Carpenter, poradenská spoločnosť v oblasti rizík a zaistenia, spoločnosť Mercer, ktorá ponúka služby v oblasti ľudských zdrojov a spoločnosť Oliver Wyman, renomovaný predstaviteľ služieb management consulting. Akcie MARSH sú obchodované (pod symbolom MMC) na burzách v  New Yorku, Chicagu a v Londýne.  Nájdete nás na Twitteri @Marsh_Inc. Viac o MARSH na www.marsh.sk.

O spoločnosti INSIA
INSIA je najväčšia sieť poisťovacích maklérov v strednej a východnej Európe. Na českom poistnom trhu pôsobí od roku 1992.  V súčasnej dobe je v sieti INSIA registrovaných viac ako 900 členov so 175 kanceláriami v Českej republike,  na Slovensku a v Rakúsku. Celkové predpísané poistné siete INSIA za rok 2010 presahuje 100 miliónov €. Prevádzka siete je zaisťovaná unikátnou softwarovou platformou YETI. INSIA bola vyhodnotená ako najrýchlejšie rastúca spoločnosť v Českej republike (Deloitte Technology Fast 50 / 2009) za posledných 5 rokov. Viac o INSIA na www.insia.sk.

Pozrite sa na prezentáciu z dnešnej tlačovej konferencie

Zdieľajte článok

Sledujte INSIA na sociálnych sieťach

Facebook LinkedIn

Zaujímavé informácie zo sveta poistenia

ibnlnor

Maklér vo vašom okolí

Užitočný adresár poisťovní

pojistovny banner web