\

ÚvodO INSIAAktualityNový člen INSIA hovorí: „Chceme skultivovať finančný trh“!

Nový člen INSIA hovorí: „Chceme skultivovať finančný trh“!

27. Apríla 2010 | Rubriky: Aktuality

Spoločnosť Ekvilibrium s.r.o. je dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť v oblasti komplexného finančného poradenstva. Funguje od začiatku roku 2008 a od 12.4.2010 sa stala súčasťou siete INSIA.

V rozhovore, ktorý poskytol Michal Mička, spolumajiteľ spoločnosti Ekvilibrium, osvetľuje mimo iného, prečo sa rozhodli začať spolupracovať s medzinárodnou sieťou poisťovacích maklérov INSIA.

1. Jedným z vašich cieľov je skultivovanie finančného trhu. Čo priamo máte na mysli pod týmto termínom?

 

V dnešnej dobe je všeobecne známe, že povesť finančného poradcu nie je najlepšia, a preto sa snažíme ju v očiach klienta napraviť. Nič klientom nenútime ani napredávame, objektívne im poradíme na základe ich potrieb, prianí a cieľov. Navyše sme jedna zo spoločností, ktorá naozaj radí komplexne. To znamená, že podiel investičných, poistných a úverových produktov je v rovnováhe.

2. Zakladatelia vašej firmy vybudovali širokú sieť finančných poradcov u predtým jednej z najväčších poradenských spoločností v ČR. Prečo ste sa rozhodli založiť vlastnú spoločnosť?

 

Nepáčilo sa nám, akým smerom sa spoločnosť uberá a rozhodli sme sa založiť si vlastnú firmu tzv. na zelenej lúke a zároveň tak neponičiť nami vybudovanú štruktúru. Navyše nám chýbali informácie, rozchádzali sme sa vo filozofii v podnikaní, chýbala komplexnosť pri poskytovaných službách a nezhodli sme sa ani vo finančnej oblasti.

4. Vnímate vôbec nejako finančnú krízu?

 

Finančná kríza na nás zatiaľ nemala v podstate žiadny vplyv. Jediné, čo pozorujeme, je rastúci záujem o zabezpečenie si príjmu a to z dôvodu zvyšujúcej sa nezamestnanosti.

5. Prečo ste sa rozhodli pridať ku spoločnosti INSIA?

 

Pre spoluprácu s INSIA sme sa rozhodli vďaka zaujímavým finančným podmienkam, prepracovanému softwaru, zdieľaniu know-how a zjednodušenej administratíve. Zároveň ako malá spoločnosť nemáme také zaujímavé podmienky  na vyjednávanie s jednotlivými poisťovňami. Najväčšiu výhodu hlavne do budúcna však vidíme v horizontálnom usporiadaní siete. INSIA navonok pôsobí ako veľká silná firma.

6. Čo si myslíte o horizontálnom usporiadaní siete INSIA?

 

Budúcnosť patrí týmto štruktúram. Sú pružnejšie, dokážu sa rýchlo prispôsobovať, sú neporovnateľne efektívnejšie a prevádzkovo lacnejšie. INSIA tak navonok pôsobí ako jedna veľká firma, ktorá má silnú pozíciu na vyjednávanie vo vzťahu k partnerom. Vnútri siete sme však samostatní a nezávislí členovia, ktorí si medzi sebou môžu navzájom vymieňať skúsenosti.

INSIA je najväčšia maklérska sieť pôsobiaca v Českej republike a na Slovensku, klientom poskytuje odborné služby a poradenstvo užz viac ako 17 rokov a eviduje viac ako 600 členov. Ďalšie výhody spolupráce s INSIA na www.uspesnymakler.cz

Zdieľajte článok

Sledujte INSIA na sociálnych sieťach

Facebook LinkedIn

Zaujímavé informácie zo sveta poistenia

ibnlnor

Maklér vo vašom okolí

Užitočný adresár poisťovní

pojistovny banner web

Facebook YouTube LinkedIn