ÚvodO INSIAAktualityNový člen INSIA hovorí: „Chceme skultivovať finančný trh“!

Nový člen INSIA hovorí: „Chceme skultivovať finančný trh“!

27. Apríla 2010 | Rubriky: Aktuality

Spoločnosť Ekvilibrium s.r.o. je dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť v oblasti komplexného finančného poradenstva. Funguje od začiatku roku 2008 a od 12.4.2010 sa stala súčasťou siete INSIA.

V rozhovore, ktorý poskytol Michal Mička, spolumajiteľ spoločnosti Ekvilibrium, osvetľuje mimo iného, prečo sa rozhodli začať spolupracovať s medzinárodnou sieťou poisťovacích maklérov INSIA.

1. Jedným z vašich cieľov je skultivovanie finančného trhu. Čo priamo máte na mysli pod týmto termínom?

 

V dnešnej dobe je všeobecne známe, že povesť finančného poradcu nie je najlepšia, a preto sa snažíme ju v očiach klienta napraviť. Nič klientom nenútime ani napredávame, objektívne im poradíme na základe ich potrieb, prianí a cieľov. Navyše sme jedna zo spoločností, ktorá naozaj radí komplexne. To znamená, že podiel investičných, poistných a úverových produktov je v rovnováhe.

2. Zakladatelia vašej firmy vybudovali širokú sieť finančných poradcov u predtým jednej z najväčších poradenských spoločností v ČR. Prečo ste sa rozhodli založiť vlastnú spoločnosť?

 

Nepáčilo sa nám, akým smerom sa spoločnosť uberá a rozhodli sme sa založiť si vlastnú firmu tzv. na zelenej lúke a zároveň tak neponičiť nami vybudovanú štruktúru. Navyše nám chýbali informácie, rozchádzali sme sa vo filozofii v podnikaní, chýbala komplexnosť pri poskytovaných službách a nezhodli sme sa ani vo finančnej oblasti.

4. Vnímate vôbec nejako finančnú krízu?

 

Finančná kríza na nás zatiaľ nemala v podstate žiadny vplyv. Jediné, čo pozorujeme, je rastúci záujem o zabezpečenie si príjmu a to z dôvodu zvyšujúcej sa nezamestnanosti.

5. Prečo ste sa rozhodli pridať ku spoločnosti INSIA?

 

Pre spoluprácu s INSIA sme sa rozhodli vďaka zaujímavým finančným podmienkam, prepracovanému softwaru, zdieľaniu know-how a zjednodušenej administratíve. Zároveň ako malá spoločnosť nemáme také zaujímavé podmienky  na vyjednávanie s jednotlivými poisťovňami. Najväčšiu výhodu hlavne do budúcna však vidíme v horizontálnom usporiadaní siete. INSIA navonok pôsobí ako veľká silná firma.

6. Čo si myslíte o horizontálnom usporiadaní siete INSIA?

 

Budúcnosť patrí týmto štruktúram. Sú pružnejšie, dokážu sa rýchlo prispôsobovať, sú neporovnateľne efektívnejšie a prevádzkovo lacnejšie. INSIA tak navonok pôsobí ako jedna veľká firma, ktorá má silnú pozíciu na vyjednávanie vo vzťahu k partnerom. Vnútri siete sme však samostatní a nezávislí členovia, ktorí si medzi sebou môžu navzájom vymieňať skúsenosti.

INSIA je najväčšia maklérska sieť pôsobiaca v Českej republike a na Slovensku, klientom poskytuje odborné služby a poradenstvo užz viac ako 17 rokov a eviduje viac ako 600 členov. Ďalšie výhody spolupráce s INSIA na www.uspesnymakler.cz

Zdieľajte článok

Sledujte INSIA na sociálnych sieťach

Facebook LinkedIn

Zaujímavé informácie zo sveta poistenia

ibnlnor

Maklér vo vašom okolí

Užitočný adresár poisťovní

pojistovny banner web