ÚvodO INSIAAktualitySkupina MARSH/INSIA si pevne držia svoju pozíciu na maklérskom trhu

Skupina MARSH/INSIA si pevne držia svoju pozíciu na maklérskom trhu

17. Októbra 2017 | Rubriky: Aktuality

Odborný portál oPojištění.cz zverejnil svoj pravidelný rebríček najväčších poisťovacích maklérov v Česku za uplynulý rok. Z výsledkov je zrejmé, že najúspešnejší makléri väčšinou ťažili zo obecného rastu ekonomiky a ďalej posilňovali svoje trhové pozície. Sedmička najvyššie umiestnených spoločností vykázala za rok 2016 dvojciferný nárast tržieb. Skupine MARSH/INSIA narástli medziročné výkony o 13,8%.

Tradičný prehľad TOP 30 poisťovacích maklérov za rok 2016 zverejnil v uplynulých dňoch odborný portál oPojištění.cz, ktorý k tomu uviedol: "Údaje nám rovnako ako v predchádzajúcich rokoch poskytli účtovné uzávierky a výročné správy jednotlivých maklérskych spoločností, ktoré sú zverejňované v Zbierke listín Obchodného registra. Spoločnosti, ktoré nestihli údaje za minulý rok zverejniť, sme oslovili a požiadali o dodanie podkladov redakcii či ich uloženie do Zbierky listín. Niektoré, hoci by sa mohli v TOP 30 umiestniť na veľmi zaujímavom mieste, si nepriali byť súčasťou tohto jedinečného projektu. "

Pre maklérsky trh je bezpochyby pozitívnou správou, že súhrnné tržby spoločností, ktoré sa v rebríčku umiestnili, atakovali sumu piatich miliárd korún. Konkrétne ide o 4,862 miliardy Kč, čo je o 530 miliónov Kč viac, než tomu bolo v predchádzajúcom roku.

Poradie maklérov na prvých 9 miestach je rovnaké ako v minulom roku. Na 10. miesto sa znova presadila spoločnosť IMG, ktorá nahradila firmu GrECo JLT, do ich výkonov sa už nepočítali tržby predaného portálu Top-Pojištění.cz.

INSIA spolu s MARSH držia stabilne druhú pozíciu, a to s veľkým náskokom pred spoločnosťou Aon. Tá je po fúzii s maklérom Benfield v našom regióne veľmi silná predovšetkým v zaistení.

 

TOP 30 POISŤOVACÍCH MAKLÉROV ZA ROK 2016.

top 30

Zdroj: http://www.opojisteni.cz/pojistovaci-zprostredkovatele/top-30-pojistovacich-makleru-za-rok-2016-v-cesku-dle-opojisteni-cz/

Zdieľajte článok

Sledujte INSIA na sociálnych sieťach

Facebook LinkedIn

Zaujímavé informácie zo sveta poistenia

ibnlnor

Maklér vo vašom okolí

Užitočný adresár poisťovní

pojistovny banner web