ÚvodO INSIAAktualitySlovenská INSIA ponúka poistenie čelného skla

Slovenská INSIA ponúka poistenie čelného skla

13. September 2011 | Rubriky: Aktuality

Komentár Vladimíra Matuščina, koordinátora slovenskej siete INSIA, k tomu, ako sa na Slovensku zrodil revolučný produkt "samostatné poistenie čelného skla".

zdroj: oPojisteni.cz

Na Slovensku je havarijne poistená len štvrtina motorových vozidiel. Jednoduchým výpočtom možno zistiť, že 75 % áut nemá havarijné poistenie. V takom prípade majiteľom nezostáva nič iné, len aby si škodu na aute zaplatili sami. Typickým príkladom je rozbité predné sklo. Škoda veľmi častá, ale na Slovensku samostatne nepoistiteľná…

Teda ešte donedávna bola táto udalosť nepoistiteľná. Od polovice júla ponúka na Slovensku samostatné poistenie čelného skla INSIA. Ako prvá spoločnosť na trhu dokáže slovenská INSIA sprostredkovať poistenie čelného skla už za 40 eur ročne.
Ročné poistné pri poistnej sume 200 eur stojí 40 eur. Keď zvolíte poistnú sumu 500 eur, vyjde ročné poistné na 60 eur.

Naviac nie je nutné, aby auto malo havarijné poistenie. “Doposiaľ neexistovala na slovenskom poistnom trhu ani jedna poisťovňa, ktorá by bola ochotná samostatne poistiť čelné sklo auta. V súčasnosti kryjú poisťovne škody na čelnom skle zo základného havarijného poistenia. Vo vybraných poisťovniach sa táto škoda dá pripoistiť, buď so zníženou spoluúčasťou, alebo bez nej,” hovorí Vladimír Matuščin, koordinátor siete INSIA na Slovensku.

Slovenská INSIA preto prichádza ako prvá v spolupráci s poisťovňou Wüstenrot s ponukou samostatného poistenia čelného skla. “Poisťovňa Wüstenrot do toho išla s nami, pretože sme významná maklérska firma, ktorá má veľký objem poistených áut. Wüstenrot preto predpokladá, že INSIA získa na Slovensku najmenej 1000 zmlúv ročne,” vysvetľuje Vladimír Matuščin a dodáva: “Som optimista, verím, že sa nám to podarí niekoľkonásobne prekročiť. Čelné sklo je pilotný projekt, ktorým chceme našim partnerom v poisťovniach ukázať, že my v INSIA sme pripravení prinášať nové produkty, ktoré poistný trh vyžaduje a o ktorý majú naši klienti záujem.

A týmto projektom to nekončí, máme ďalšie nápady, pre ktoré už dnes hľadáme partnerské poisťovne,” uzatvára Matuščin.
Poistenie čelného skla zaistí klientovi úhradu nákladov, spojených s výmenou rozbitého alebo s opravou poškodeného čelného skla. Poistnú zmluvu je možné uzatvoriť nielen pre osobné, ale aj pre nákladné auto.

INSIA však nezostala len pri poistení, v rámci tohto produktu môže klientovi odporučiť dokonca vlastný servis, v ktorom sa výmena čelného skla uskutoční.

Viac informacií o sieti INSIA

Zdieľajte článok

Sledujte INSIA na sociálnych sieťach

Facebook LinkedIn

Zaujímavé informácie zo sveta poistenia

ibnlnor

Maklér vo vašom okolí

Užitočný adresár poisťovní

pojistovny banner web