ÚvodO INSIAAktualityUnilink Group sa pripája k spoločnosti Acrisure

Unilink Group sa pripája k spoločnosti Acrisure

5. Apríla 2023 | Rubriky: Aktuality | INSIA aktuality | Blog

Unilink Group sa pripája k spoločnosti Acrisure

Vedenie Unilink Group oznámilo svoje rozhodnutie pripojiť sa ku globálnemu finančnému a poisťovaciemu maklérovi Acrisure. Tento krok má za cieľ urýchliť medzinárodný rast Unilinku a využiť globálny dosah a odborné znalosti Acrisure. 

 

Unilink Group sa pripája k Acrisure, aby urýchlil rast v distribúcii poistenia

Skupina Enterprise Investors, popredný Private Equity fond v strednej a východnej Európe, ktorý bol minoritným akcionárom Unilinku od roku 2018, Unilink opúšťa. Tím Unilink Group na čele s Igorom Rusinowskim bude naďalej pokračovať v rozvoji firmy ako súčasť Acrisure. Acrisure bude podporovať rast Unilinku v Európe a poskytne svoje medzinárodné know-how v oblasti distribúcie, technológií, poistenia, vzťahov s poisťovateľmi a prístup na kapitálové trhy.

Unilink Group je najväčší distribútor poistenia v strednej a východnej Európe, s vedúcim postavením v Poľsku (pod značkou Unilink), Bulharsku (pod značkou I&G Insurance Brokers), Rumunsku a Moldavsku (pod značkou Safety Broker), Českej republike a na Slovensku (pod značkou INSIA). Predpísané hrubé poistné za rok 2022 predstavuje 1,3 miliardy EUR v neživotnom aj životnom poistení. Skupina tiež pôsobí ako MGA (Managing General Agent) v rámci svojich poľských a rumunských obchodných aktivít. Unilink Group je prítomná vo všetkých distribučných kanáloch so silným zameraním na distribúciu v spolupráci s poisťovacími zástupcami. Unilink prevádzkuje v celej strednej a východnej Európe sieť 15 000 externých partnerov a 2 500 predajných kancelárií. Ročne uzavrie takmer sedem miliónov poistných zmlúv.

"Je vzrušujúce priniesť značku Acrisure do novej časti sveta! V posledných rokoch sme Unilink premenili z lídra na trhu distribúcie poistenia v Poľsku na najväčšieho hráča v strednej a východnej Európe stojaceho na čele segmentu v šiestich krajinách a pôsobiaceho vo všetkých distribučných kanáloch," povedal Igor Rusinowski, generálny riaditeľ Unilink Group. "V tomto ohľade sme úplne v súlade so zameraním Acrisure na rast, inovácie a podnikanie. Náš tím je nadšený, že sa môže stať súčasťou Acrisure a priniesť na naše trhy "Mimoriadnu výhodu". Zdieľame rovnaké hodnoty a princípy partnerstva a angažovanosti, pričom akvizície sú neoddeliteľnou súčasťou našej DNA."

"Pripojenie k Acrisure otvára úplne nové príležitosti pre našich partnerov, zamestnancov a trhy. Ide o bod zlomu v histórii Unilink Group a som si istý, že z toho budeme všetci profitovať."

Transakcia bude dokončená po schválení regulačnými orgánmi. Podmienky obchodu neboli zverejnené.

O spoločnosti Acrisure

Acrisure je finančne technologická a poisťovacia spoločnosť so sídlom v Grand Rapids, Michigan, USA. Spoločnosť úspešne kombinuje ľudský prístup a najmodernejšie technológie pri poskytovaní širokej škály produktov, vrátane poistenia, zaistenia, kybernetických služieb a ďalších. Počas posledných deviatich rokov vzrástli čisté príjmy Acrisure z 38 miliónov dolárov na viac ako 4 miliardy dolárov, a dnes zamestnáva viac ako 14 000 kolegov v 21 krajinách. Pre sledovanie noviniek a aktualizácií navštívte www.acrisure.com alebo sledujte spoločnosť na LinkedIn.

Zdieľajte článok

Sledujte INSIA na sociálnych sieťach

Facebook LinkedIn

Zaujímavé informácie zo sveta poistenia

ibnlnor

Maklér vo vašom okolí

Užitočný adresár poisťovní

pojistovny banner web