ÚvodBlogINSIA aktualityIvan Špirakus získal titul Osobnosť poistného trhu!

Ivan Špirakus získal titul Osobnosť poistného trhu!

3. December 2020 | Rubriky: INSIA aktuality | Blog | Aktuality

Ivan Špirakus získal titul Osobnosť poistného trhu!

INSIA oslavuje ďalší veľký úspech. V rámci jubilejného 20. ročníka odbornej ankety Pojišťovna roku bol osobnosťou poistného trhu menovaný Ivan Špirakus, podpredseda predstavenstva a generálny riaditeľ akciovej spoločnosti INSIA a.s. a konateľ INSIA SK, s.r.o. Ivan je právom považovaný za jedného z najdôležitejších ľudí poistného trhu a toto ocenenie to len podčiarkuje.

Keď do toho dávate všetko

Ak človek niečo robí srdcom, tak, ako najlepšie vie, dejú sa úžasné veci. Titul Osobnosť poistného trhu udeľovali organizátori v súlade s tradíciou ankety za vynikajúci a mimoriadny prínos v rozvoji českého poisťovníctva. Víťazom sa stal podpredseda predstavenstva, generálny riaditeľ akciovej spoločnosti INSIA a.s. a konateľ INSIA SK, s.r.o., dlhoročný člen vedenia Asociácie českých poisťovacích maklérov a zakladateľ ankety Pojišťovna roku, Ivan Špirakus.

Kto je Ivan Špirakus

Podpredseda predstavenstva, generálny riaditeľ akciovej spoločnosti INSIA a.s., konateľ INSIA SK, s.r.o. a dlhoročný člen prezídia Asociácie českých poisťovacích maklérov. Ivan Špirakus sa narodil 11. februára 1966 a žije v Prahe. Absolvoval strojnú fakultu ČVUT a po štúdiu pracoval v oblasti cestovného ruchu. V roku 1992 spoluzaložil maklérsku poisťovaciu spoločnosť Portfólio Alfa, s.r.o., kde sa zaoberal predovšetkým marketingom, obchodom a riadením podnikateľských rizík klientov.

V roku 2004 stál pri vzniku medzinárodnej siete poisťovacích maklérov INSIA. V súčasnej dobe je podpredsedom predstavenstva. V roku 2011 sa podieľal na uzavretí strategického partnerstva INSIA a najväčšieho svetového makléra, americkej spoločnosti Marsh. Aktívne publikuje, prednáša a podieľa sa na propagácii poisťovníctva a profesie poisťovacích maklérov. Od roku 1999 bol členom predstavenstva Komory poisťovacích maklérov, kde založil tradíciu maklérskej ankety Pojišťovna roku.

Od roku 2005 pôsobil v predstavenstve AČPM. V decembri 2013 bol zvolený do funkcie predsedu Prezídia AČPM. Do konca roka 2019 vykonával funkciu podpredsedu AČPM so zodpovednosťou za legislatívu a rokovania s Ministerstvom financií ČR a ČNB ohľadom implementácie smernice IDD do českej legislatívy.

O ankete Pojišťovna roku

Tohtoročný ročník bol kvôli pandémii koronavírusu výnimočný. Organizátori boli nútení odložiť organizovanie ankety z jari na jeseň, a tak predĺžili hodnotené obdobie roku 2019 aj o rok 2020 (hlasovanie bolo uzatvorené 6. 11.) - preto teda Pojišťovna roku 2019-2020. Do hlasovania o výkonoch poisťovní sa mohli zapojiť všetci samostatní sprostredkovatelia a ich zamestnanci, ktorí v uplynulom roku pôsobili ako poisťovací makléri, prípadne agenti (v kategóriách Životné poistenie a Poistenie občanov). Jubilejný ročník ankety má okrem štvornásobného víťaza aj rekord v počte hlasujúcich (asi jeden z mála pozitívnych efektov núdzového stavu) - za jednotlivé kategórie bolo vyplnených cez 3000 anketových lístkov.

Zdieľajte článok

Sledujte INSIA na sociálnych sieťach

Facebook LinkedIn

Zaujímavé informácie zo sveta poistenia

ibnlnor

Maklér vo vašom okolí

Užitočný adresár poisťovní

pojistovny banner web