ÚvodBlog4 tipy, ako ušetriť na povinnom zmluvnom poistení

4 tipy, ako ušetriť na povinnom zmluvnom poistení

15. Februára 2021 | Rubriky: Blog | Poistenie osôb

4 tipy, ako ušetriť na povinnom zmluvnom poistení

Ako sa hovorí, každé euro sa počíta. Vedeli ste, že aj na povinnom zmluvnom poistení sa dá ušetriť? Prinášame Vám 4 tipy, vďaka ktorým môžete ušetriť niekoľko eúr ročne. Zaujíma Vás, ktoré to sú? Poďme na to!

 

 

1. Pravidelne kontrolujte zmluvy

Vedeli ste, že by ste mali PZP aspoň raz za rok skontrolovať? Inak vám hrozí, že na ňom zbytočne prerobíte. Poistné podmienky sa totiž každý rok menia. Dajte si preto tú prácu a porovnajte raz ročne rôzne ponuky povinného zmluvného poistenia. Raz ročne môžete zmeniť poisťovňu, bez toho aby ste platili akúkoľvek sankciu. Zmluvu je však nutné písomne ​​vypovedať najneskôr šesť týždňov pred jej výročím.

2. Nechcite si za každú cenu robiť všetko sami

Nechcite si všetko zariadiť sami. Je pravda, že dnes už na internete nájdete prakticky všetko, od receptu na bábovku až po zjednanie PZP. V každom prípade Vás to bude stáť veľa času, pretože sa budete musieť prehrýzť nekonečným množstvom informácií. A rovnako nebudete mať žiadnu záruku, že ste vybrali správne. Dnešný svet je o delegovaní. Ušetrite čas a zverte sa do rúk odborníkov. Radi Vám s tým pomôžeme.

3. Plaťte múdro

Pravdepodobne viete, že poistné môžete platiť štvrťročne, polročne aj ročne. Ale vedeli ste, že práve ročná platba býva spravidla najlacnejšia?

4. Porozmýšľajte o výhodnejšom balíčku rôznych poistiek

V praxi väčšinou platí, že čím viac poistiek u jednej poisťovne, tým väčšia zľava. Pozrite sa preto na vaše poistky a opýtajte sa vo Vašej poisťovni, či Vám neponúkne nejaký výhodný balíček. Každé euro sa počíta.

Majte na pamäti, že najlacnejšie povinné zmluvné poistenie nemusí byť nutne vždy to najvýhodnejšie. Zvýšenú pozornosť venujte hlavne poistným podmienkam a výške krytia. Určite zvážte aj najrôznejšie pripoistenie, napríklad čelného skla, proti stretu so zverou a podobne.

Chcete mať istotu, že Vaše povinné zmluvné poistenie je skutočne tým najvýhodnejším? Kontaktujte nás, naši špecialisti zo siete INSIA vám radi pomôžu!

Kontaktujte nás

Zdieľajte článok

Sledujte INSIA na sociálnych sieťach

Facebook LinkedIn

Zaujímavé informácie zo sveta poistenia

ibnlnor

Maklér vo vašom okolí

Užitočný adresár poisťovní

pojistovny banner web