ÚvodBlogPoistenie osôbIba mať poistenie majetku nestačí... Hrozí vám podpoistenie?

Iba mať poistenie majetku nestačí... Hrozí vám podpoistenie?

25. Mája 2021 | Rubriky: Poistenie osôb | Blog

Iba mať poistenie majetku nestačí... Hrozí vám podpoistenie?

Každý rok zničia víchrice množstvo domov či chalúp. Nemálo domácností zachváti požiar. A, samozrejme, nemôžeme zabúdať na vodu, ktorá tiež dokáže napáchať obrovské škody. To, že máte dojednané poistenie majetku, však neznamená, že je váš majetok aj skutočne dobre poistením zabezpečený. Na čo si dať pozor?

Najčastější príčiny škôd

Podľa štatistík spôsobilo 1507 požiarov bytov a domov na Slovensku v roku 2020 škody za viac ako 7,5 milióna EUR. Ďalšie milióny majú na svedomí vodovodné škody, víchrice, povodne, krádeže, vandalismus a prepätie v elektrickej sieti.

Pre všetky tieto i ďalšie typy škôd si ľudia dojednávajú poistenie majetku, či už domácnosti alebo nehnuteľnosti. Samotné poistenie však nestačí, pretože je potrebné nielen ho na začiatku správne nastaviť, ale neskôr aj pravidelne kontrolovať a dávať pozor na prípadné podpoistenie.

Poistenie domácnosti

Pri tomto poistení je potrebné spočítať hodnotu majetku v domácnosti podľa aktuálnych cien a podľa toho nastaviť hodnotu poistnej sumy. Nezabudnite si v poistnej zmluve odsledovať aj maximálne limity plnenia, pretože v niektorých prípadoch majú poisťovne stanovený horný limit plnenia.

Ideálne je vybrať si také poistenie domácnosti, v ktorom je najmenej limitov a pri ktorom poisťovňa poskytne plnenie v hodnote cien nových vecí.

Poistenie nehnuteľnosti

Poistenie nehnuteľnosti má byť nastavené tak, aby obsahovalo plnú poistnú ochranu. Dôležité je pravidelne overovať hodnotu nehnuteľnosti a tomu prispôsobovať poistnú sumu. V opačnom prípade  totiž môže dôjsť k podpoisteniu. Poistenie nehnuteľnosti by sa malo skontrolovať každé dva roky. 

Bývate v prenájme? Aj vám sa poistenie domácnosti vyplatí

Poistenie domácnosti sa vám vyplatí, aj keď bývate v prenájme. Kryje škody na vašich osobných veciach, vašom zariadení či elektronike. Poistenie vám pomôže aj vtedy, ak vás vykradnú alebo vás postihne iná nepríjemnosť. Nanajvýš vhodné je mať aj poistenie zodpovednosti, ktoré kryje prípadné škody, ktoré môžete svojou nedbanlivosťou spôsobiť susedom.

Majte to najlepšie!

Chcete mať istotu, že máte to najlepšie poistenie majetku?
Naši poisťovací makléri INSIA vám radi pomôžu.

Kontaktujte nás! 

VOLAJTE +421 220 570 714

PÍŠTE NA INFO@INSIA.COM

Zdieľajte článok

Sledujte INSIA na sociálnych sieťach

Facebook LinkedIn

Zaujímavé informácie zo sveta poistenia

ibnlnor

Maklér vo vašom okolí

Užitočný adresár poisťovní

pojistovny banner web