ÚvodBlogAko prežiť Vianoce a príchod nového roka v kľude?

Ako prežiť Vianoce a príchod nového roka v kľude?

13. December 2021 | Rubriky: Blog | Poistenie osôb

Ako prežiť Vianoce a príchod nového roka v kľude?

Vianoce sú sviatkami pokoja a mieru, avšak nie vždy je tomu tak. Stačí chvíľková nepozornosť a vianočná pohoda sa zmení na pohromu. Len si predstavte, že vám od vianočnej ikebany so sviečkami vzplanie celý byt. Alebo pri odpaľovaní pyrotechniky zraníte niekoho vo svojom okolí, či v zápale vianočných nákupov neúmyselne zničíte tovar v preplnených uličkách niektorej predajne... Ako prežiť Vianoce v čo najväčšej pohode?

Sviečky sú jedno z najväčších rizík

Sviečky horia na Vianoce snáď v každej domácnosti. Ibaže práve horiace sviečky vám môžu prekaziť pohodové sviatky. Dokonca aj tie, ktoré sa zdajú byť na prvý pohľad neškodné a horia malým plamienkom. Aj tá najmenšia sviečka môže napáchať obrovské škody. Preto je nevyhnutné dávať pozor na to, aby ste sviečky nenechávali ani na okamih bez dozoru a mali ich umiestnené ďaleko od horľavých materiálov na stabilnej podložke z nehorľavého materiálu. Sviečky by taktiež nemali byť v dosahu detí a domácich miláčikov. Rovnako nebezpečné sú aj adventné vence.

Napriek vašej snahe však môže dôjsť k požiaru, a preto je dôležité, aby ste mali kvalitné poistenie majetku s dostatočnými poistnými sumami. Budete tak mať istotu, že aj v prípade vyhorenia bytu či domu dostanete od poisťovne dosť peňazí na nápravu škôd.

Vyprážanie kapra sa môže vymknúť z rúk


Ku vznieteniu môže dôjsť aj v kuchyni, napríklad z panvice, plnej horúceho oleja pri vyprážaní kapra. V takom prípade je najdôležitejšie zachovať chladnú hlavu a nikdy nehasiť rozpálený olej vodou. Vzniknutá para totiž vytvára s olejom silnú emulziu, ktorá sa rozprskne do okolia a všetko zničí. Ďaleko lepším riešením je okamžite vypnúť šporák a oheň dusiť napríklad pomocou pokrievky, mokrej utierky alebo uterákom.

Pozor na vianočné boľačky

Bohužiaľ, počas Vianoc a silvestrovských osláv dochádza aj k rôznym zraneniam. Môže k nim dôjsť napríklad pri stavaní vianočného stromčeka či odpaľovaní pyrotechniky. Preto by ste mali mať uzatvorené kvalitné úrazové poistenie. 

S pyrotechnikou je neradno sa zahrávať

Bez poistenia zodpovednosti sa do manipulácie s pyrotechnikou radšej ani nepúšťajte. Toto poistenie vám totiž môže ušetriť nemálo peňazí v prípade, že niekomu spôsobíte škodu na jeho majetku alebo zdraví. Majte však na pamäti, že žiadna poisťovňa takúto škodu za vás poškodenému nepreplatí, pokiaľ ju spôsobíte pod vplyvom alkoholu či iných návykových látok.

Chystáte sa privítať nový rok lyžovačkou v Taliansku? Tak to pozor!

V Taliansku sa totiž zmenil predpis, ktorý stanovuje pravidlá správania na zjazdovkách. Táto nová vyhláška vstupuje do platnosti práve k 1.januáru 2022. Každý lyžiar na zjazdovke bude povinný mať platné poistenie, ktoré kryje jeho zodpovednosť za prípadné škody či úrazy, spôsobené iným osobám. Vyhláška výslovne zakazuje lyžovanie pod vplyvom alkoholických nápojov alebo omamných a psychotropných látok a posúva hranicu povinného nosenia prilby pre deti z pôvodných 14 na 18 rokov. Viac informácií o tejto téme nájdete v našom článku.

Potrebujete poradiť s výberom správneho poistenia?Napíšte nám alebo zavolajte – špecialisti siete INSIA vám radi rádi pomôžu!

Zdieľajte článok

Sledujte INSIA na sociálnych sieťach

Facebook LinkedIn

Zaujímavé informácie zo sveta poistenia

ibnlnor

Maklér vo vašom okolí

Užitočný adresár poisťovní

pojistovny banner web